ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Вработување или платено практиканство

0favoriteОбјавен на: 07-09-2018  |  Компанија: Младинска гаранција  |  Индустрија: Услуги


Статус: Активен
Код на огласот: TGJJFOJ
Работно место: Вработување или платено практиканство
Компанија: Младинска гаранција
Индустрија: Услуги
Реон: Скопје
Отворен од: 07-09-2018
Отворен до: 28-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

Повикот е отворен за млади лица кои не се вработени и го имаат завршено своето образование (средно училиште или факултет)и се на возраст до 29 години кои доаѓаат од општините на територија на г. Скопје, општина Струмица и општина Гостивар.

Детали за огласот:

Министерството за труд и социјална политика заедно со Агенцијата за вработување на Македонија и Националниот младински совет на Македонија започнува реализација на проектот Гаранција за млади.

 

Гаранција за млади е активна мерка за вработување на млади лица која активно се спроведува во државите од Европската Унија од 2012 година. Македонија ја имплементира оваа програма во пилот фаза која започнува во 2018 година.

 

Гаранцијата за млади им гарантира на младите лица дека во период од 4 месеци како тие ќе се пријават во Агенцијата за вработување во мерката Гаранција за млади, ќе им понуди некоја активна мерка за вработување или платена до едукација.

Кариерните советници од Агенцијата за вработување, врз основа на искуството на младите лица кои ќе се пријават, заедно со нив ќе ја изберат онаа мерка која е најсоодветна за нив.

Доколку сте заинтересирани за вклучување во Гаранцијата за млади испратете ваша кратка биографија на mladinskagarancija@gmail.comи теренските работници од вашата општина ќе ве контактираат. За дополнителни информации обратете се на info@nms.org.mk

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: mladinskagarancija@gmail.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Продавач

0 favorite Објавен: 11-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Vule Junior - N

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: Потребен е работник кој ќе: *Има...

Работник

0 favorite Објавен: 27-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Vels Dooel

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: Вршиме секаков вид на ископ.Со JCB ...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 26-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Urban Dom Servis

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: Имаме потреба од хигиеничарка, втор...

менаџер

0 favorite Објавен: 11-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Клуб Спорт 77 ДОО

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: За потребите на спортските обложува...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 19-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пост експрес македон...

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: Потребно е лице за продажба и марке...

нема информација

0 favorite Објавен: 10-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Вуле Јуниор - Н

Индустрија: Услуги

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Останати огласи во ист регион

Преведувач

0 favorite Објавен: 26-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЦБ МЕДИА ДООЕЛ СКОПЈ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Соработник

0 favorite Објавен: 26-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: НОТАР АНА БРАШНАРСКА...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Хигиеничар на станбен и деловен простор

0 favorite Објавен: 26-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Дефектолог

0 favorite Објавен: 26-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЗДРУЖЕНИЕ НА ГРАЃАНИ...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Возач на камион

0 favorite Објавен: 26-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за меѓународ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Возач на патнички автомобили

0 favorite Објавен: 26-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Јавна установа ДЕТСК...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Центар

Оглас: ...