ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Вработување во Германија

11favoriteОбјавен на: 20-08-2018  |  Компанија: EZEE TR. Ltd.  |  Индустрија: Градежништво и Архит...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJHMNF
Работно место: Вработување во Германија
Компанија: EZEE TR. Ltd.
Индустрија: Градежништво и Архитектура
Реон: нема информација
Отворен од: 19-08-2018
Отворен до: 30-08-2018
Плата: 1700 - 2000euro
Број на работни места: 10
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

внатрешни малтери и шпакловки

- рехабилитација на згради и надворешни малтери

 

Барања:

- искуство во градежништвото - надворешни и внатрешни малтери и / или реновирање на згради

- можност за патување

Детали за огласот:

внатрешни малтери и шпакловки

- рехабилитација на згради и надворешни малтери

 

Градежни работници за надворешно и внатрешно малтерисување и реновирање на згради во Германија

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Градежен инженер за висока градба

1 favorite Објавен: 04-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ofis bilding menadzm...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: Градежен инженер со работмо иску...

Бравар

0 favorite Објавен: 09-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: орбита констракшн

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Градежна фирна има потреба од граде...

Водоинсталатер

0 favorite Објавен: 09-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДОРА ИНВЕСТ

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Се бараат водоводџии со искуство за...

Електро инсталатер

0 favorite Објавен: 29-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛУКТАМЕН

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Друштво за инженеринг промет и услу...

Градежен инженер/Архитект

0 favorite Објавен: 20-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Универзал инвест

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Универзал Инвест Инзенеринг има ...

Ракувач на градежни машини

0 favorite Објавен: 16-07-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Идадија инженеринг

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: ДГТ Идадија Инженеринг Дооел Скопје...

Останати огласи во ист регион

Геодетски техничар

1 favorite Објавен: 04-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ГЕОМАП-ИНЖЕНЕРИНГ Д...

Индустрија: Геодезија

Регион: нема информација

Оглас: Геомап Инженеринг има потреба од...

МОН бара наставник по македонски јазик за работа во Германија

0 favorite Објавен: 02-07-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: Врз основа на член 7 став 1 од Зако...

Монета вработува! Се бара: Администратор во маркетинг

0 favorite Објавен: 09-07-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Градежен инженер за висока градба

1 favorite Објавен: 04-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ofis bilding menadzm...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: Градежен инженер со работмо иску...

Оглас за вработување во GIZ

0 favorite Објавен: 18-07-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

INTERNET ZARABOTKA OD DOMA

0 favorite Објавен: 17-07-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: inmoney

Индустрија: Медиуми

Регион: нема информација

Оглас:   registracija na sl...