ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Nudam rabota za sivacki i zavrsno

1favoriteОбјавен на: 17-08-2018  |  Компанија: CrossTeks  |  Индустрија: Текстилна


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJHLLN
Работно место: Nudam rabota za sivacki i zavrsno
Компанија: CrossTeks
Индустрија: Текстилна
Реон: Скопје
Отворен од: 17-08-2018
Отворен до: 31-08-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 10
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

/

Детали за огласот:

Модна конфекција лоцирана во карши бриколаж има потреба од текстилни работници на следниве позиции:– Шивачки– Пеглачки во завршно (може и на хонорар)– Завршно (пакување, чистење конец, контрола)Ние нудиме:Пријатна работна атмосфера;Доусовршување и можност за напредок;Редовна исплата на плата;Процес на работа по странски стандарди.Предност имаат лица со искуство.Пријавување на тел број или емаил..  072 522 808

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шивач/ки

2 favorite Објавен: 17-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СА-ЕЛ ДООЕЛ Охрид

Индустрија: Текстилна

Регион: Охридски

Оглас: Конфекција ,,СА-ЕЛ" Дооел Охрид има...

Шивач на текстил

19 favorite Објавен: 20-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Модна конфекција ТИ-...

Индустрија: Текстилна

Регион: Штип

Оглас: ...

Шивач/ки

2 favorite Објавен: 04-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Екатерина 2007

Индустрија: Текстилна

Регион: Охридски

Оглас: Се бараат работници во конфекција с...

Шивач/ки

1 favorite Објавен: 03-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Екатерина 2007

Индустрија: Текстилна

Регион: Охридски

Оглас: Се бараат работници во конфекција с...

Шивач/ки

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: хрис_ми

Индустрија: Текстилна

Регион: Кумановски

Оглас: konfekcija HRIS-MI ,Kmanovo bara ra...

Шивач/ки

2 favorite Објавен: 04-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Екатерина 2007

Индустрија: Текстилна

Регион: Охридски

Оглас: Се бараат работници во конфекција с...

Останати огласи во ист регион

Келнер

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за туристичк...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Слаткар

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Производство на кола...

Индустрија: Разни области

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Други продавачи

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Машински инженер

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за едукација...

Индустрија: Машинство

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Хигиеничар на производствени - работни простории

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Јавна установа за де...

Индустрија: Производство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Раководител за набавка и продажба

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...