ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Nudam rabota za sivacki i zavrsno

1favoriteОбјавен на: 17-08-2018  |  Компанија: CrossTeks  |  Индустрија: Текстилна


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJHLLN
Работно место: Nudam rabota za sivacki i zavrsno
Компанија: CrossTeks
Индустрија: Текстилна
Реон: Скопје
Отворен од: 16-08-2018
Отворен до: 30-08-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 10
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

/

Детали за огласот:

Модна конфекција лоцирана во карши бриколаж има потреба од текстилни работници на следниве позиции:– Шивачки– Пеглачки во завршно (може и на хонорар)– Завршно (пакување, чистење конец, контрола)Ние нудиме:Пријатна работна атмосфера;Доусовршување и можност за напредок;Редовна исплата на плата;Процес на работа по странски стандарди.Предност имаат лица со искуство.Пријавување на тел број или емаил..  072 522 808

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шивач на текстил

2 favorite Објавен: 09-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Текстилна

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Шивач на текстил

3 favorite Објавен: 14-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Текстилна

Регион: Велес

Оглас: ...

Шивач/ки

13 favorite Објавен: 17-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: хрис_ми

Индустрија: Текстилна

Регион: Кумановски

Оглас: конфекција од Куманово бара работни...

Шивач/ки

1 favorite Објавен: 01-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕВРО ЏИНС ДООЕЛ-Охри...

Индустрија: Текстилна

Регион: Охридски

Оглас: шивач/ки...

Работник во производство

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЊУ ЕРА ТЕХТИЛЕ

Индустрија: Текстилна

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат работници/чки за работа н...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 12-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КИГИЛИ ДООЕЛ Скопје

Индустрија: Текстилна

Регион: Скопски

Оглас: Продажба на облека во специјализира...

Останати огласи во ист регион

дипломиран геодетски инженер

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЗЕМЈОМЕР ИНЖЕНЕРИНГ

Индустрија: Геодезија

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата Земјомер Инженеринг Доое...

Келнер/Шанкер

0 favorite Објавен: 17-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: BARNET DOOEL Skopje

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Кафе Деветка (Барнет Дооел) во ТЦ Б...

Продавач

1 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДИНИ ЛИГХТ ХОУСЕ ДОО...

Индустрија: Разни области

Регион: Чаир

Оглас: ...

Електро техничар

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Фруктал Мак а.д. Скопје- фабрика з...

Машински техничар

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Фруктал Мак а.д. Скопје- фабрика за...

сметководител

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за книговодс...

Индустрија: Сметководство

Регион: Карпош

Оглас: ...