ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

СТРУЧЕН СОРАБОТНИК - МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

0favoriteОбјавен на: 31-07-2018  |  Компанија: Друштво за промет и ...  |  Индустрија: Медицина и здравство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJGFJJ
Работно место: СТРУЧЕН СОРАБОТНИК - МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК
Компанија: Друштво за промет и услуги ДЕМАКС НОВА ИНТ дооел извоз-увоз Скопје
Индустрија: Медицина и здравство
Реон: нема информација
Отворен од: 30-07-2018
Отворен до: 20-08-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 3 стручни соработници (медицински претставниц
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Потребни квалификации:

 

- високо образование (медицински, фармацевтски или стоматолошки факултет),

- активно познавање на англиски јазик,

- одлично познавање на MS Office,

- положен возачки испит (Б категорија).

Детали за огласот:

Вештини и способности:

 

- одлични комуникатори, аналитичари и организатори,

- стручност и елоквентност, енергичност,

- претприемачки дух, успешно продавање на производ или услуга,

- справување со работа под притисок, исполнување таргети,

- задолжително претходно работно искуство  при групни презентации и работа на терен.

 

Нудиме:

 

- работа во динамична средина, млад тим од стручни лица, добри услови, врвна обука, можност за докажување на вашите професионални способности, интернационална кариера.

 

Одговорности:

 

- презентирање и промоција на ОТЦ препарати и диететски суплементи преку редовни посети на лекари и фармацевти.

 

Сите заинтересирани кандидати да достават CV, фотографија и мотивационо писмо на македонски јазик на e-mail: career@demaxnova.com

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

- 2 стручни соработници (медицински претставници) за територија на Р. Македонија:

0 favorite Објавен: 14-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет и ...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Вештини и способности: - ...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 15-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 15-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Аеродром

Оглас: ...

сметководител

1 favorite Објавен: 16-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Специјална Болни...

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Интернационална компанија за потреб...

Медицинска сестра

1 favorite Објавен: 15-05-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Аеродром

Оглас: ...

сметководител

0 favorite Објавен: 15-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Специјална Болни...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Интернационална компанија за пот...

Останати огласи во ист регион

Оглас - Таргет груп доо Скопје

1 favorite Објавен: 15-05-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Монтер - заварувач

0 favorite Објавен: 17-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДГПТУ ПАСЕНТ ДООЕЛ С...

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: Фирмата „ПАСЕНТ“ ДОО...

B2B Sales Assistant for Key Accounts in D-A-CH

0 favorite Објавен: 17-05-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Skills Positive team spirit and ene...

2 Стручни Соработници (медицински претставници) за територија на Р. Македонија

1 favorite Објавен: 14-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Фармација

Регион: нема информација

Оглас: Фармацевтската компанија ДЕ...

Систем администратор

0 favorite Објавен: 14-05-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Отворена работна позиција: ·       ...

Чување, нега, грижа за старо лице

0 favorite Објавен: 17-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Бебиситерство

Регион: нема информација

Оглас: Се бара жена за чување на старо ...

Останати огласи од иста компанија

- 2 стручни соработници (медицински претставници) за територија на Р. Македонија:

0 favorite Објавен: 14-05-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет и ...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Вештини и способности: - ...