ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Вработување во Германија

11favoriteОбјавен на: 17-07-2018  |  Компанија: ELS Group vrabotuvan...  |  Индустрија: Гастрономија


Статус: Активен
Код на огласот: TGIOMOJ
Работно место: Вработување во Германија
Компанија: ELS Group vrabotuvanje
Индустрија: Гастрономија
Реон: Тетово
Отворен од: 17-07-2018
Отворен до: 30-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места:
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

-познавање на А1/А2 ниво на германски јазик

-тимска работа, флексибилност, прилагодливост

 

Детали за огласот:

ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА СО МАКЕДОНСКИ/ ЕВРОПСКИ ПАСОШ ВО С.Р ГЕРМАНИЈА!!

Нудиме вработувања кои се одвиваат директно преку Германски работодавачи:

- Бургер Кинг (09.05 евра бруто на час) - Мек Доналдс ( 09.05 евра бруто на час)

Сместувањата се лоцирани близу работните места 

За апликација се потребни следниве документи:

 

- Ваша биографија на Германски јазик со прикачена фотографија;- Скениран пасош;

Филијала Тетово: tetovo.vrabotuvanje-germanija@outlook.com

078/382-738 ( Тетово) ул.Благоја Тоска бр. 51

Веб страна: www.elsgroup.mk
Контакт телефон: 078/382-738
Контакт емаил: tetovo.vrabotuvanje-germanija@outlook.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Вработување во Германија

1 favorite Објавен: 27-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Гастрономија

Регион: Тетово, Скопје

Оглас: ИМАТЕ ЖЕЛБА ЗА РАБОТА ВО СР. ГЕР...

Вработување во Германија

9 favorite Објавен: 28-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ELS GROUP

Индустрија: Гастрономија

Регион: Тетово

Оглас: ИМАТЕ ЖЕЛБА ЗА РАБОТА ВО СР. ГЕР...

Останати огласи во ист регион

Продавач

0 favorite Објавен: 17-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...

Главен готвач

0 favorite Објавен: 17-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Индустри Сервис Подр...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 14-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Бест Марткет ДПТУ

Индустрија: Трговија

Регион: Тетовски

Оглас: Bestmarket vazhdimisht mundohet qe ...

Шивач

0 favorite Објавен: 14-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...

Вработување во Германија

9 favorite Објавен: 28-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ELS GROUP

Индустрија: Гастрономија

Регион: Тетово

Оглас: ИМАТЕ ЖЕЛБА ЗА РАБОТА ВО СР. ГЕР...

Продажен претставник на медицински и фармацевтски производи

0 favorite Објавен: 14-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: МЕДЛИФЕ ФАРМ ДООЕЛ е...

Индустрија: Медицина

Регион: Тетово

Оглас: ...