ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Вработување во Германија

24favoriteОбјавен на: 17-07-2018  |  Компанија: ELS Group vrabotuvan...  |  Индустрија: Гастрономија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIOMOJ
Работно место: Вработување во Германија
Компанија: ELS Group vrabotuvanje
Индустрија: Гастрономија
Реон: Тетово
Отворен од: 16-07-2018
Отворен до: 29-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места:
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

-познавање на А1/А2 ниво на германски јазик

-тимска работа, флексибилност, прилагодливост

 

Детали за огласот:

ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА СО МАКЕДОНСКИ/ ЕВРОПСКИ ПАСОШ ВО С.Р ГЕРМАНИЈА!!

Нудиме вработувања кои се одвиваат директно преку Германски работодавачи:

- Бургер Кинг (09.05 евра бруто на час) - Мек Доналдс ( 09.05 евра бруто на час)

Сместувањата се лоцирани близу работните места 

За апликација се потребни следниве документи:

 

- Ваша биографија на Германски јазик со прикачена фотографија;- Скениран пасош;

Филијала Тетово: tetovo.vrabotuvanje-germanija@outlook.com

078/382-738 ( Тетово) ул.Благоја Тоска бр. 51

Веб страна: www.elsgroup.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи во ист регион

Машински и електро техничари/инженери за одржување

0 favorite Објавен: 20-12-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Horeca Dooel

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Тетовски

Оглас: Потребен е електротехничар Со или...

Продавач

12 favorite Објавен: 04-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...

МЕНАЏЕР НА МАРКЕТ

0 favorite Објавен: 02-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: СОРЕКС ДООЕЛ ТЕТОВО

Индустрија: Ветерина

Регион: Тетово

Оглас: нема информација...

Фармацевтски техничар

1 favorite Објавен: 07-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Фармација

Регион: Тетово

Оглас: ...

Наставник по иновации и претприемништво

0 favorite Објавен: 22-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Општинско Основно уч...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...

Градежен работник

0 favorite Објавен: 05-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...