ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

HR Assistant

7favoriteОбјавен на: 09-07-2018  |  Компанија: KFC Macedonia  |  Индустрија: Прехранбена


Статус: Активен
Код на огласот: TGINOKN
Работно место: HR Assistant
Компанија: KFC Macedonia
Индустрија: Прехранбена
Реон: Скопје
Отворен од: 09-07-2018
Отворен до: 24-07-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Потребни квалификации и вештини:

Високо образование - Хуманистички или Економски Науки

Најмалку 2 години работно искуство во доменот на човечки ресурси - Кандидатите со претходно искуство во човечки ресурси во рамките на производствената или угостителската индустрија, ќе имаат предност во процесот на селекција;

Напреден корисник на MS Office;

Пожелно искуство во работа со софтвер за човечки ресурси;

Развиени комуникациски вештини во говорна и писмена форма на македонски, англиски и албански јазик;

Способност за тимска работа и одлични ораганизациски вештини;

Позитивно однесување на работното место.

 

Детали за огласот:

Работна позиција: Референт за Човечки Ресурси

Работно време: Полно работно време

Место: Скопје - Македонија

Краен рок за аплицирање: 24.07.2018

Аплицирајте на: kfcmacedonia@gmail.com со назнака "HR Officer"

Вашето CV и останатите релевантни документи треба да бидат на англиски јазик.

Опис на работата:

 

Дефинирање и имлементирање на HR процедури, работни инструкции и образци согласно стандардите за квалитет и законски барања и во строга согласност со барањата на регулативите на компанијата, како што се: регрутирање, селекција, односи со вработените, управување со културата на работење, стратешко планирање на надомест и бенефиции.

 

Должности и одговорности:

Креирање на огласи за работа за нови вработувања;

Организирање и спроведување на интервјуа за вработување;

Управување со ефикасноста на вработените. Пополнување и распоредување на работните позиции во рестораните.

Организација на личните досиеја на вработените;

Креирање на потребна обука за вработените;

Следење на обуката на кандидатите за вработување;

Поставување цели, евалуација и проценка на вработените;

Составување на договори за вработување, во согласност со законските одредби;

Водење и организирање на отсуствата на вработените, како што се годишен одмор, отсуство поради боледување и други видови отсуства;

Успешно следење на културата и климата за да се обезбеди високо ниво на ангажираност на вработените;

Координација на сите видови на активности во делот на човечки ресурси за вработените;

Координација со Оперативниот Оддел и другите оддели на KFC;

Ефективна комуникација со регионалните тренери, менаџери за ресторани;

Следење на водечките културни програми за управување и мотивирање на работната сила.

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: нема информација
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Општ работник

0 favorite Објавен: 10-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: хелт фуд фарм

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Се бара жена за работа во фирма за ...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 10-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Натурал продукт

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Референт-ка за продажба за Таан Алв...

Сервирка на храна

1 favorite Објавен: 13-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: KFC Macedonia

Индустрија: Прехранбена

Регион: Цела Македонија

Оглас: Добредојдовте во KFC Македонија KF...

Подготвувач на брза храна

0 favorite Објавен: 26-04-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Doggy's

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Подготовка и продажба на брза хр...

Инженер-технолог за прехранбени производи

0 favorite Објавен: 25-05-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

majstor za burek, za peciva, prodavacka

0 favorite Објавен: 03-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Сараево 84 Сезгин

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Бурекџилница Сараево 84 Сезгин и...

Останати огласи во ист регион

Административен службеник

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: КАФЕ ВЕНДИНГ ГРУПА Д...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Бутел

Оглас: ...

Дотурач на дрва

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Систем администратор

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за компјутер...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Систем администратор

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Деловно здружение МА...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Центар

Оглас: ...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Карпош

Оглас: ...

Собирач на огревно дрво

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Дрвна

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Асистент за финансии

2 favorite Објавен: 14-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: KFC Macedonia

Индустрија: Сметководство

Регион: Скопски

Оглас: Позиција: Сметководител и финансиск...

Сервирка на храна

1 favorite Објавен: 13-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: KFC Macedonia

Индустрија: Прехранбена

Регион: Цела Македонија

Оглас: Добредојдовте во KFC Македонија KF...

Асистент за човечки ресурси

1 favorite Објавен: 10-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: KFC Macedonia

Индустрија: Човечки ресурси

Регион: Скопски

Оглас: Работна позиција: Референт за Човеч...