ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Медицински сестри IRAQ -US Military Base

3favoriteОбјавен на: 29-06-2018  |  Компанија: BALKAN MANPOWER - АГ...  |  Индустрија: Медицина и здравство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGINGGJ
Работно место: Медицински сестри IRAQ -US Military Base
Компанија: BALKAN MANPOWER - АГЕНЦИЈА ЗА ПОСРЕДУВАЊЕ ПРИ ВРАБОТУВАЊЕ ВО ЗЕМЈАТА И СТРАНСТВО
Индустрија: Медицина и здравство
Реон: Скопје
Отворен од: 28-06-2018
Отворен до: 14-07-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Назив на работна позиција: Медицинска сестра– Ирак Вид на работа: Полно работно време Локација: Кејп Канаверал, ФЛ 32920 САД (Примарно) Распоредување на Блискиот Исток, ФЛ 32920 САД Образование: Средно Медицинско Училиште

Мисија Мисијата е за поддршка на F-16 Основни базни операции/ поддршка за основните активности/ безбедност (BBS услуги) за да обезбеди ефективни и ефикасни услуги на F-16 BBS на ирачката мисија F-16 во воздухопловната база Балад, како дел од случајот за Странска Воена Продажба (ФМС) до Владата на Ирак.

Детали за огласот:

НАПОМЕНА: Потенцијалните кандидати треба  имаат одлични способни да зборуваат, пишуваат и комуницираа на англиски јазик. 

Пратете Резиме во Word Format  со прикачени преведенa Диплома и Уверение на англиски јазик

Наведен SUBJECT NURSE”

 Емаил за апликанти :Marija@balkanmanpower.eu.mk

Note: Доколку со својата работна биографија не е пратено и диплома/ сертификат  преведено , апликацијата ќе се смета за некомплетна

Со Вашето доставување на CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на апликанти во времетраење од 12 месеци.

Дискрецијата на сите кандидати е загарантирана и пристигнатите апликации ќе се третираат со максимална доверливост.

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 

Крајната одлука ја донесувa нашиот клиент од САД , врз основа на финалните интервјуа со селектираните кандидати

Проширете  го вашето работно искуство со можност за работа во интернационален тим составен од квалификуван медицински персонал кои важат за едни од нај добрите здравствени уставнови во светот   Доколку сте заинтересирани за работа во странство ,оваа е вашата шанса за одлична заработувачка

Веб страна: www.balkanmanpower.eu.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Медицинска сестра

1 favorite Објавен: 18-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Кавадарци

Оглас: ...

stomatoloska sestra / стоматолошка сестра

6 favorite Објавен: 13-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ ВИТА ДЕНТ

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Барам стоматолошка,медицинска се...

Доктор/ка

2 favorite Објавен: 13-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пзу ем-дент

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: ПОЛИКЛИНИКА „ЕМЕРГЕНЦА “ ИМА ПОТРЕБ...

Медицинска сестра

3 favorite Објавен: 12-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Dji End Em 7887

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: One of Britain's largest hospital t...

Дипломирана медицинска сестра

0 favorite Објавен: 18-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Куманово

Оглас: ...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 19-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ-Ординација по пе...

Индустрија: Медицина

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

РАБОТА ВО ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ И ВОДЕНО ПЕРЕЊЕ

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Услуги

Регион: Скопје

Оглас: Се бараат работници/чки за работ...

Работник на машина за печатење-летер прес или флексо технологија

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДЕКО ИНК

Индустрија: Графичка

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Инженер за телекомуникациски уреди и мрежи

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Македонски Телеком А...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Центар

Оглас: ...

Возач на камион

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за транспорт...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

менаџер

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

graficki dizajner

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас:   Стокомак е ланец н...