ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Магационер

2favoriteОбјавен на: 13-06-2018  |  Компанија: ДТ Стокомак ДОО  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGILJMO
Работно место: Магационер
Компанија: ДТ Стокомак ДОО
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Гази Баба
Отворен од: 13-06-2018
Отворен до: 16-06-2018
Плата: 17000
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

 

- ССС

 

 

 

- Предност е работно искуство од минимум 1година

 

 

 

- Подготвеност за тимска работа

 

 

 

- Високо развиено чувство за координирање на трошоци и економичност

 

 

 

- Одлични интерперсонални и комуникациски способности и добар однос со купувачи

 

 

 

Наша понуда: почетна плата 17,000, доплата за работа на државен празник, можност за учење и напредување

 

 

 

Пријавување и испраќање на ваши биографии на : vrabotuvanje@stokomak.com.mk

 

Детали за огласот:

 

Стокомак е ланец на дисконтни маркети кој работи според концептот и принципите хард-дисконт. Поради проширување и отварање на нови работни позиции, за потребите на централниот МАГАЦИНвработуваме 3 МАГЦИОНЕРИ – Прием на роба

 

 

 

Основна дефиниција и опис на работните задачи на вработените се:

 

Ја внесува стоката од приемната рампа до одреденото место во магацин,

Води грижа за стоката во магацин, при што материјано и финансиски одговара за истата,

Ги прати роковите на употреба на стоката и правилото ФИФО (прво влегува-прво излегува)

Го средува просторот во магацинот за нов прием на стока,

Одговорен е примената стока да ја распредели на веќе утврдените места соодветно на планот за распоред на магацинот

Познавање на шифрите на производите и нивно точно применување при прием,

Се грижи за правилно ракување со рачните вилушкари и електричниот вилушкар и ја спроведува нивната редовна хигиена и одржување,

Води грижа за минимално кало и растур и оштетување на стоката,

Се грижи стоката секогаш да е подредена на соодветното место во магацинот,

Се грижи за хигиената во магацин, отстранување на картони и најлони,

Се грижи за хигиената на приемната рампа,

Ги извршува сите други работи од делокруг на своето работно место согласно укажаната моментална потреба, по налог на претпоставениот или Работодавачот

 

 

 

Веб страна:
Контакт телефон: 2771078
Контакт емаил: vrabotuvanje@stokomak.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 21-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за промет на...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Гостивар

Оглас: ...

Комерцијален службеник

1 favorite Објавен: 21-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Медија Планет

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Трговско издавачка куќа, поради про...

Асистент за продажба

0 favorite Објавен: 21-06-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КАЛИНТИКА ДООЕЛ Гевг...

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: За потребите на продавниците Kali S...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Бутел

Оглас: ...

Маркетинг менаџер

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНТЕЛИ ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Охридски

Оглас: We encourage all motivated and tale...

Останати огласи во ист регион

Градежен работник

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги тр...

Индустрија: Разни области

Регион: Сарај

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Работник на едноставни работи на утовар претовар и пренос на товар

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Производство трговиј...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Фармацевтски техничар

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Фармација

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Бутел

Оглас: ...

Магационер - Скопје

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Гази Баба

Оглас:   Стокомак е ланец н...

Останати огласи од иста компанија

Возач на камион

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Магационер - Скопје

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Гази Баба

Оглас:   Стокомак е ланец н...

Касиер

0 favorite Објавен: 22-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: нема информација

Регион: Хиподром

Оглас:   Стокомак е ланец н...