ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Машински техничар

3favoriteОбјавен на: 22-05-2018  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Производство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIJIOG
Работно место: Машински техничар
Компанија: Друштво за производствотрговија и услуги МАКТОИС ДОО увоз-извоз с.Лешок Теарце
Индустрија: Производство
Реон: Тетово
Отворен од: 22-05-2018
Отворен до: 22-06-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: Способност и желба за тимска работа; Флексибилност, адаптибилност и способност за работа; Самоиницијативност и посветеност; Совесност за безбедност при работа;
Детали за огласот:

Работа во три смени во погонски услови

Веб страна:
Контакт телефон: 044/384-900
Контакт емаил: natasa_maktois@yahoo.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Оператор на линија

0 favorite Објавен: 14-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕ-ТЕ ПЛАСТ Дооел Ск...

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Кандидатот ќе биде одговорен за: 1...

Оператор на ЦНЦ компјутерска машина

0 favorite Објавен: 13-08-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТЕ ТЕ ПЛАСТ

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Способности кои е потребно да се...

Работник за едноставни работи на производствена линија

1 favorite Објавен: 16-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Производство

Регион: Неготино

Оглас: ...

Оператор на CNC машина

0 favorite Објавен: 14-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕ-ТЕ ПЛАСТ Дооел Ск...

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Работно време-прва смена 07:15 часо...

Книговодител-Сметководител

2 favorite Објавен: 05-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сун анд Старс ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Тетовски

Оглас: СМЕТКОВОДИТЕЛ (Неопределено работн...

Ракувач со уреди за преработка на пластика

0 favorite Објавен: 13-08-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТЕ ТЕ ПЛАСТ

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Кандидатот ќе биде одговорен за:...

Останати огласи во ист регион

Општ работник

0 favorite Објавен: 15-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Акционерско друштво ...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...

Асистент за продажба

0 favorite Објавен: 14-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДТУ ТОМ ТАИЛОР ДООЕЛ...

Индустрија: Трговија

Регион: Тетовски

Оглас: ДТУ Том Таилор има потреба од асист...

Вработување во Германија

12 favorite Објавен: 17-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ELS Group vrabotuvan...

Индустрија: Гастрономија

Регион: Тетово

Оглас: ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА СО МАКЕДОНСК...

Возач на автобус

1 favorite Објавен: 10-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Тетово

Оглас: ...

Продавач

1 favorite Објавен: 09-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Тетово

Оглас: ...

Комерцијалист

1 favorite Објавен: 16-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Тетовски

Оглас: Kompania EXTREME PARFEMI DOO ka ne...