ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Софтвер - Trainee Front End Developer

1favoriteОбјавен на: 16-05-2018  |  Компанија: Digital_Orange  |  Индустрија: Информатика


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIINLK
Работно место: Софтвер - Trainee Front End Developer
Компанија: Digital_Orange
Индустрија: Информатика
Реон: Македонија
Отворен од: 15-05-2018
Отворен до: 15-07-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Пракса
Потребни квалификации:

Основно познавање на web markup, вклучувајќи HTML5 и CSS3

Основно познавање на Adobe Photoshop

Основно познавање на Google Web Developer ќе се смета за предност

Основно познавање на алатките за верзии на кодови, git, ќе се смета за предност

Детали за огласот:

Придружете се на нашиот искусен тим ИТ професионалци и искористете ја одличната можност да работите во пријателска средина. Нашиот идеален FrontEnd практикант треба да ги има следните:

 

Вештини и квалификации:

Основно познавање на web markup, вклучувајќи HTML5 и CSS3

Основно познавање на Adobe Photoshop

Основно познавање на Google Web Developer ќе се смета за предност

Основно познавање на алатките за верзии на кодови, git, ќе се смета за предност

 

Потребни се:

Тимски дух

Посветен, мотивиран работник, со желба за надградување на своите професионални вештини

Солидно познавање на Англискиот јазик

 

Ако сте подготвени да бидете дел од нашиот тим и сакате да работите во Дигитал Оринџ, пишете ни за интервју! За аплицирање, пратете ни го вашето CV на do@digital-orange.com

Веб страна: www.digital-orange.com
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Senior QA Engineer

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: On behalf our Client, which provide...

Content Marketing Specialist

0 favorite Објавен: 22-01-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: InPlayer’s monetisation platf...

Medior/Senior Front-end Developer

0 favorite Објавен: 22-01-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: We create beautiful, powerful and f...

Full Stack .Net Developer

0 favorite Објавен: 17-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Nebb Group

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: Небб Груп уште еднаш го проширув...

Java Developer

0 favorite Објавен: 22-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: НАГИ КОРПОРАЦИЈА ДОО...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Huko is Italian company that operat...

Content creator

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: A Super Ambitious Startup At Enterp...

Останати огласи во ист регион

Градежен техничар

0 favorite Објавен: 21-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: VE-GRUPA DOOEL

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Цела Македонија

Оглас: ВЕ-ГРУПА ДООЕЛ е компанија на макео...

Промотер/ки

1 favorite Објавен: 22-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дивајн

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: Маркетинг агенцијата ДИВАЈН – 25 го...

SMM/PPC/Content Writing Expert

0 favorite Објавен: 16-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: WLDM

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: We are looking for a new content wr...

Медицински преставник

0 favorite Објавен: 16-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Sanus vite doo Skopj...

Индустрија: Медицина

Регион: Цела Македонија

Оглас: Бараме Дипломиран Лекар, Стоматолог...

Ракувач на градежни машини

0 favorite Објавен: 21-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: VE-GRUPA DOOEL

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Цела Македонија

Оглас: ВЕ-ГРУПА ДООЕЛ е компанија на макео...

Оператор

1 favorite Објавен: 08-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Оне Контакт

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Цела Македонија

Оглас: КАРИЕРА ВО ОНЕ КОНТАКТ Назив на ...

Останати огласи од иста компанија

Lead Generation Specialist

0 favorite Објавен: 25-12-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Digital_Orange

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: We are currently looking for our...