ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Референт за туристички аранжмани

4favoriteОбјавен на: 16-05-2018  |  Компанија: Друштво за промет на...  |  Индустрија: Туризам


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIINLJ
Работно место: Референт за туристички аранжмани
Компанија: Друштво за промет на големо и мало угостителство и туризам АУРОРА ТУРС Славчо ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Туризам
Реон: Скопје
Отворен од: 16-05-2018
Отворен до: 31-05-2018
Плата: мин. 15.000
Број на работни места: 1
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

Одлично познавање на англиски јазик.

Креативност и комуникативност.

Добри компјутерски вештини.

Предност имаат апликанти со: Претходно искуство со работа во туристичка агенција и продажба на аранжмани; Основни познавања на системи за авионски карти; Возачка дозвола (B); Лиценца за пратител; Високо образование.

Детали за огласот:

Резервации и продажба на туристички аранжмани во туристичка агенција

Веб страна: www.aurora.com.mk
Контакт телефон: (02) 2464 448
Контакт емаил: info@aurora.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Туристички работник

2 favorite Објавен: 25-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Апекс Фор ДООЕЛ

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: Туристичката агенција Apex4Travel и...

Возач

4 favorite Објавен: 04-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Диме Турс

Индустрија: Туризам

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат шофери со Б категорија. ...

Туристички работник

1 favorite Објавен: 15-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за туризам т...

Индустрија: Туризам

Регион: Скопје

Оглас: Се бара туристички работник со р...

Референт за продажба

1 favorite Објавен: 16-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Waikiki Travel

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: Туристичката агенција Ваикики Траве...

Шалтерски работник

11 favorite Објавен: 20-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТА Генералтурист 200...

Индустрија: Туризам

Регион: Охридски

Оглас: ТА Генералтурист 2000 Охрид има пот...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 15-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ваикики Травел

Индустрија: Туризам

Регион: Скопје

Оглас: Туристичката агенција Ваикики Тр...

Останати огласи во ист регион

Воспитувач

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна установа за...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Центар

Оглас: ...

менаџер

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛАКИТЕРМ ДООЕЛ Скоп...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Шпедитерски царински декларант

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за меѓународ...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Градежен инженер

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Центар

Оглас: ...

Рачен пакувач

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...