ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Референт за туристички аранжмани

4favoriteОбјавен на: 16-05-2018  |  Компанија: Друштво за промет на...  |  Индустрија: Туризам


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIINLJ
Работно место: Референт за туристички аранжмани
Компанија: Друштво за промет на големо и мало угостителство и туризам АУРОРА ТУРС Славчо ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Туризам
Реон: Скопје
Отворен од: 15-05-2018
Отворен до: 30-05-2018
Плата: мин. 15.000
Број на работни места: 1
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

Одлично познавање на англиски јазик.

Креативност и комуникативност.

Добри компјутерски вештини.

Предност имаат апликанти со: Претходно искуство со работа во туристичка агенција и продажба на аранжмани; Основни познавања на системи за авионски карти; Возачка дозвола (B); Лиценца за пратител; Високо образование.

Детали за огласот:

Резервации и продажба на туристички аранжмани во туристичка агенција

Веб страна: www.aurora.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

На шалтер за продажба. и резервации на авионски билети

0 favorite Објавен: 17-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНЕКС ДООЕЛ Скопје

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: turisticka agencija ima potreba od ...

Собар/ka

0 favorite Објавен: 22-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛМ ДООЕЛ - Мираге Хо...

Индустрија: Туризам

Регион: Струшки

Оглас: Хотел Мираж го проширува својот тим...

ГОТВАЧ/КА

2 favorite Објавен: 21-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Хотел Ројал Вју ОХРИ...

Индустрија: Туризам

Регион: Охрид

Оглас: Хотел Ројал Вју Охрид има потреб...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЛАНЕР КК ДООЕЛ Охри...

Индустрија: Туризам

Регион: Охридски

Оглас: Се бара собарица за работа во апарт...

Customer Care Agent

0 favorite Објавен: 18-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дооел Травко

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: YOU MUST BE FLUENT IN ENGLISH TO BE...

Останати огласи во ист регион

Општ работник

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Технички службеник

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Маркетинг Агент

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДЕТТЕХ СИСТЕМС ДОО С...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Карпош

Оглас: ...

Доктор по стоматологија

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Стоматологија

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Администратор

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за произвотс...

Индустрија: Администрација

Регион: Центар

Оглас: ...

Продавач

2 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...