ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Медицинска сестра

13favoriteОбјавен на: 07-05-2018  |  Компанија: ПЗУ Специјална Болни...  |  Индустрија: Медицина и здравство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIHNIN
Работно место: Медицинска сестра
Компанија: ПЗУ Специјална Болница ДИАМЕД Скопје
Индустрија: Медицина и здравство
Реон: Скопје
Отворен од: 07-05-2018
Отворен до: 16-05-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Потребни квалификации:

·         ССС Медицинско училиште

·         Да има положено државен испит, односно да поседува лиценца (уверение) за работа

·         Со или без работно искуство во струката

·         Работа со компјутери и одлично познавање на MS Office

Детали за огласот:

ПЗУ Специјална болница по нефрологија со дијализа ДИАМЕД Скопје за потребите на работниот процес објавува оглас за работнo место:  Медицинска сестра

       Карактеристики и вештини:

·         Способност за брзо учење

·         Развиени комуникацски вештини

·         Организираност, самоиницијативност и стручност

Што нудиме:

·         Можност за професионален развој и надоградба

·         Работа во компанија која е дел од странска групација

·         Солидни и редовни месечни примања согласно законската и подзаконската регулатива во РМ

Доколку сметате дека ги исполнувате погоренаведените услови, Ве охрабруваме да ни ја испратите Вашата биографија, со задолжително наведување на работната позиција за која се пријавувате, најдоцна до 16.05.2018 година на следниот e-mail: katerina.spaseska@dmed-consulting.de

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: katerina.spaseska@dmed-consulting.de
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Доктор/ка

2 favorite Објавен: 10-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: PZU.Dr.Katerina Dame...

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Пзу .Др.Катерина Дамевска има потре...

Медицински преставник

1 favorite Објавен: 15-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Hipomed

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Медицинскипретставник ФирмаодСкопј...

Неговател/ка

0 favorite Објавен: 15-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хориѕонт

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Услужен центар има потреба од жени ...

Неговател/ка

0 favorite Објавен: 12-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хориѕонт

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Имаме потреба од персонал за работа...

Medicinska sestra so polozen drzaven ispit

1 favorite Објавен: 15-08-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Скопје

Оглас: Ординација од Скопје има потреба...

Неговател/ка

0 favorite Објавен: 12-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хориѕонт

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Имаме потреба од куќни помошнички в...

Останати огласи во ист регион

Практикант

0 favorite Објавен: 21-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Валосо Хуб

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Valoso, (as part of Valoso Hub) is ...

Геодетски техничар

0 favorite Објавен: 21-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЕОМАП ИНЖЕНЕРИНГ ДО...

Индустрија: Геодезија

Регион: Скопски

Оглас: ГеоМАП Инженеринг има потреба од ге...

Машински и електро техничари/инженери за одржување

0 favorite Објавен: 21-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АНЕТА КОМПАНИ

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Се бара лице со основно познавање н...

Електроничар

0 favorite Објавен: 21-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: FIBERNET

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопски

Оглас: Компанијата ФИБЕРНЕТ ДОО Скопје е д...

Електромонтер

0 favorite Објавен: 21-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: FIBERNET

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопски

Оглас: Компанијата ФИБЕРНЕТ ДОО Скопје е д...

Автомеханичар мајстор

0 favorite Објавен: 21-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Градежен институт МА...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Карпош

Оглас: ...