ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционер

0favoriteОбјавен на: 16-04-2018  |  Компанија: Hotel Victoria  |  Индустрија: Хотелиерство


Статус: Активен
Код на огласот: TGIFLNG
Работно место: Рецепционер
Компанија: Hotel Victoria
Индустрија: Хотелиерство
Реон: Скопје
Отворен од: 16-04-2018
Отворен до: 30-04-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: Минимум завршено средно образование Одлично познавање на англиски јазик (познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност) Со или без работно искуство Познавање на MS Office пакет програми (Word и Excel)
Детали за огласот: Прием на гости Воспоставување контакти со гостите и клиентите Позитивни, тимски ориентирани и спремни да се носат со предизвиците на работното место

Личен профил:

Комуникативна, одговорна и лојална личност Љубезност и педантност, со позитивен став Самоиницијативност и посветеност на работата Тимска работа и професионален однос кон клиенти
Веб страна: www.hotelvictoria.com.mk
Контакт телефон: 070398094
Контакт емаил: sanja.bogdanoska@hotelvictoria.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

КЕЛНЕРИ/-КИ

0 favorite Објавен: 19-04-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: “Македонијатурист“ А...

Салатер/ка

0 favorite Објавен: 19-04-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Илинден

Оглас: “Македонијатурист“ АД Скопје - П...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 21-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Hotel Senigallia

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Имаме потреба од келнер/ка. Вашето ...

Дипломиран економист

1 favorite Објавен: 18-04-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: “Македонијатурист“ А...

Хотелски персонал

0 favorite Објавен: 14-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: FairPlay Properties ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Цела Македонија

Оглас: DO YOU HAVE ANY PLANS FOR THE SUMME...

Дипломиран економист

1 favorite Објавен: 18-04-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас: “Македонијатурист“ А...

Останати огласи во ист регион

Машински техничар

0 favorite Објавен: 21-04-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Машинство

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 21-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АПЕЛАЦИОНЕН СУД СКОП...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Врз основа на член 3 став 2 од Зако...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 21-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дата Медикал Софтвер

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Trusted and recognizable company in...

Електричар

0 favorite Објавен: 21-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: МАКОИЛ ДООЕЛ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: elektricar so iskustvo...

Градежен инженер/Архитект

0 favorite Објавен: 21-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЕИНГ КРЕБС УНД КИФЕ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Оглас за работна позиција: Дипломир...

Генерален менаџер

0 favorite Објавен: 21-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Турбоинженеринг

Индустрија: Инжинерство

Регион: Скопски

Оглас: ТУРБОИНЖЕНЕРИНГ БАРА Квалифик...

Останати огласи од иста компанија

Рецепционер

1 favorite Објавен: 17-04-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Hotel Victoria

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Опис на работно место: Прием на го...