ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Воспитувач во предучилишна установа

17favoriteОбјавен на: 05-03-2018  |  Компанија: КУЛ КИДС ГРАДИНКА Ск...  |  Индустрија: Образование и наука


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGHLLJL
Работно место: Воспитувач во предучилишна установа
Компанија: КУЛ КИДС ГРАДИНКА Скопје
Индустрија: Образование и наука
Реон: Скопје
Отворен од: 05-03-2018
Отворен до: 20-03-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

- Висока стручна спрема 

- Дипломиран професор по предучилишно воспитание

- Со и без работно искуство

- Важечка лиценца за воспитувач

Детали за огласот:

Кул Кидс градинка е предучилишна образовна институција. Таа се води низ активен процес кој постојано се истражува и менува со иновативни и креативни активности.

Затоа на тимот на Cool Kids му е потребна креативна , одговорна и ведра личност, подготвена за едукација на деца од предучилишна возраст.

Веб страна: www.coolkids.mk
Контакт телефон: 071-314-188
Контакт емаил: coolkidsgradinka@gmail.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Наставник по Ликовно

2 favorite Објавен: 18-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Асс.Петков Институт

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Se bara devojka moze studentka so p...

Професор по француски јазик

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Здружение на родител...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Карпош

Оглас: ...

Наставник по Ликовно

3 favorite Објавен: 30-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БРАЈТ КИДС

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Eдукативниот центар Брајт Кидс има ...

Наставник по мајчин јазик и литература

2 favorite Објавен: 28-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Bright Kids

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: Едукативниот центар Брајт кидс и...

Наставник за предучилишна

3 favorite Објавен: 28-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Bright Kids

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: Едукативниот центар Брајт Кидс и...

Наставник

7 favorite Објавен: 30-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БРАЈТ КИДС

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Едукативниот центар Брајт Кидс има ...

Останати огласи во ист регион

Обиколувач дистрибутер малопродажба

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАУТИ КОМЕРЦ Друштво...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Сарај

Оглас: ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАУТИ КОМЕРЦ Друштво...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Сарај

Оглас: ...

Козметичар

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за козметичк...

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Чаир

Оглас: ...

Проектант на машинскиот дел на енергетските постројки

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЕС СКОПЈЕ ГАС ДООЕЛ...

Индустрија: Енергетика

Регион: Центар

Оглас: ...

Проектант на машинскиот дел на енергетските постројки

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЕС СКОПЈЕ ГАС ДООЕЛ...

Индустрија: Машинство

Регион: Центар

Оглас: ...

Медицински асистент

1 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Ведра Интернешенал А...

Индустрија: Медицина

Регион: Центар

Оглас: ...