ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Графички дизајнер

3favoriteОбјавен на: 13-02-2018  |  Компанија: GrafoProm Bitola  |  Индустрија: Графичка


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGHJJHM
Работно место: Графички дизајнер
Компанија: GrafoProm Bitola
Индустрија: Графичка
Реон: Битола
Отворен од: 13-02-2018
Отворен до: 31-03-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Предност имаат кандидатите со стекнато искуство од истата област.

Потребни се познавања од:

Adobe Illustrator

Adobe Photoshop

Adobe Indesign

CorelDraw

Креативност, желба за учење и тимска работа

Детали за огласот:

Дизајн и припрема за печат

Доколку сте заинтересирани испратете го вашето CV  на info@grafoprom.com

 

Веб страна: grafoprom.com
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: info@grafoprom.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Creative designer with UX/UI experience

1 favorite Објавен: 12-08-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: RegDesk

Индустрија: Графичка

Регион: нема информација

Оглас: - We are looking for a creative...

Фотограф

2 favorite Објавен: 09-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фото Илчо

Индустрија: Графичка

Регион: Битолски

Оглас: Se bara osoba za rabota Prodavac v...

Дизајнер

0 favorite Објавен: 13-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АД ПЕЧАТНИЦА „КИРО Д...

Индустрија: Графичка

Регион: Битолски

Оглас: РАБОТНО МЕСТО: ОПЕРАТОР – ГРАФИЧК...

Останати огласи во ист регион

Ветеринарен болничар

1 favorite Објавен: 14-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Ветеринарна амбулант...

Индустрија: Ветерина

Регион: Битола

Оглас: ...

Програмер

1 favorite Објавен: 14-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Магационер

0 favorite Објавен: 17-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 15-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Алфа Електроник

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Битолски

Оглас: Целосен оглас: Поради зголемен обе...

Општ работник

4 favorite Објавен: 14-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...

Монтажер на слика и тон

0 favorite Објавен: 14-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско радиодифузн...

Индустрија: Разни области

Регион: Битола

Оглас: ...