ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Графички дизајнер

5favoriteОбјавен на: 13-02-2018  |  Компанија: GrafoProm Bitola  |  Индустрија: Графичка


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGHJJHM
Работно место: Графички дизајнер
Компанија: GrafoProm Bitola
Индустрија: Графичка
Реон: Битола
Отворен од: 02-10-2018
Отворен до: 10-10-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Предност имаат кандидатите со стекнато искуство од истата област.

Потребни се познавања од:

Adobe Illustrator

Adobe Photoshop

Adobe Indesign

CorelDraw

Креативност, желба за учење и тимска работа

Детали за огласот:

Дизајн и припрема за печат

Доколку сте заинтересирани испратете го вашето CV  на info@grafoprom.com

 

Веб страна: grafoprom.com
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: info@grafoprom.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Сито печатар и флексо печатар

0 favorite Објавен: 07-09-2016 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДЕКО ИНК

Индустрија: Графичка

Регион: Скопје

Оглас: Печатница ДЕКО ИНК има потреба&n...

Предавач

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Семос Едукација

Индустрија: Графичка

Регион: Охридски

Оглас: Семос Едукација (www.semosedu.com.m...

Creative graphics designer in Macedonia

1 favorite Објавен: 19-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: RegDesk

Индустрија: Графичка

Регион: нема информација

Оглас: RegDesk are hiring a full-time g...

Графички дизајнер

1 favorite Објавен: 18-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DDJ Global Ltd.

Индустрија: Графичка

Регион: Македонија

Оглас: DDJ Global Ltd. is an internatio...

Работник во печатница

0 favorite Објавен: 16-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПОПЕ компани

Индустрија: Графичка

Регион: Скопски

Оглас: Нудиме работа за СИТО штампари со р...

Графички дизајнер

0 favorite Објавен: 16-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цилиндо

Индустрија: Графичка

Регион: Скопски

Оглас: At Cylindo we’re bringing 3D produc...

Останати огласи во ист регион

Планер на производство

0 favorite Објавен: 15-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола, поради проширува...

Оператор на линија

5 favorite Објавен: 13-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Цермат

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од Оп...

Економист за анализа и планирање

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Економија

Регион: Битола

Оглас: ...

Келнер/Шанкер

0 favorite Објавен: 17-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Селект

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Kelner / Shanker vo kafic vo Pelago...

ТЕХНОЛОГ

6 favorite Објавен: 13-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Компанија од Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Битолски

Оглас: Фирма од Битола од кондиторската ин...

Административен асистент

3 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СЕТТЕ Медиа Монитори...

Индустрија: Администрација

Регион: Битолски

Оглас: СЕТТЕ специјализирана агенција за м...