ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Скопие

0favoriteОбјавен на: 07-12-2017  |  Компанија: Alu König Stahl EOOD  |  Индустрија: Градежништво и Архит...


Статус: Активен
Код на огласот: TGGNGKN
Работно место: Скопие
Компанија: Alu König Stahl EOOD
Индустрија: Градежништво и Архитектура
Реон: Скопје
Отворен од: 07-12-2017
Отворен до: 31-12-2017
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

- Образование: ВСС градежен инженер или архитект.

- Работа во CAD-системи и познавање на MS Office,

- Познавање на германски или англиски.

- Квалитети: Комуникативност, флексибилност, иницијатива, одговорност, самодисциплина, дипломатија, аналитичко и стратешко размислување, способност за апсорпција на нови производи и знаење, вештини за подготовка на презентации,

- Возачка дозвола Б-кат.

ВАША ОДГОВОРНОСТ:

- изградба и одржување мрежа од контакти за генерирање на зголемени шанси за победа на договори од директните корисници на ALU KÖNIG STAHL,

- Консултации со архитекти и инвеститори во фазата на проектирање на градежни проекти,

- Да обезбедува редовни деловни информации до менаџерот на продажба,

- Да работина лобирањена компанијата за доделување на договор за извршување важни градежни проекти,

- Да подготвува и доставува презентации за производи од компанијата пред архитекти, инвеститори, градежни консултанти раководители на проекти,

- Да изготвува и доставува списоци со референтни фирми од клиентската структура на ALU KÖNIG STAHL пред архитекти, инвеститори, градежни консултанти ираководители на проекти,

- Да обезбедува трансфер на најнови информации за трговските претставници (VKA) во ALU KÖNIG STAHL за претстојните проекти, пред и за време на фазата понуда,

 

- Да учествува во семинари за обука на компаниите.

Детали за огласот:

ALU KÖNIG STAHL - западноевропска фирма, динамична  и активна на македонскиот пазар, ориентирана кон понудата на напредни технологии во областа на застаклени градежни конструкции.

 

Во врска со проширувањето на својата дејност ALU KÖNIG STAHL огласува за позицијата:

 

Градежно-технички консултант за алуминиумски и челични системи за застаклување од брендот Schüco и Jansen

Ние нудиме:

- Современи услови на работа во успешно растечка, перспективна компанија - лидер на пазарот во индустријата;

- Договор за вработување;

- Работа со тим на професионалци

- Воведна обука и континуиран процес на учење

 

- Атрактивна форма на исплата, прилагодена на личните ангажмани и резултати;

Веб страна: България
Контакт телефон: 00359 2 81 71 920
Контакт емаил: m.jordanova@alukoenigstahl.bg
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Составувач на градежна столарија

0 favorite Објавен: 13-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговец поединец ПОР...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Гевгелија

Оглас: ...

Градежен инженер за изградба на сообраќајници

0 favorite Објавен: 11-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Градежен институт МА...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Градежен техничар

0 favorite Објавен: 12-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за проектира...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Архитект / Градежен техничар - со познавање на програми за ентериер и екстериер

0 favorite Објавен: 06-12-2017 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: -изработка на рендери или анимац...

Архитект

1 favorite Објавен: 11-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Градежен институт МА...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Карпош

Оглас: ...

Градежен инженер

0 favorite Објавен: 07-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: фабрика КАРПОШ АД

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Фабрика КАРПОШ АД Скопје има потреб...

Останати огласи во ист регион

Магационер за алат

0 favorite Објавен: 16-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 16-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Бронко

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Професор по турски јазик...

Преведувач

1 favorite Објавен: 16-12-2017 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: АКЦИОНЕРСКО ДРУШТВО ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Türkçe - Arnavut&cce...

Продавач

0 favorite Објавен: 16-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Бутел

Оглас: ...

Комерцијален службеник

1 favorite Објавен: 16-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

0 favorite Објавен: 16-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЈАСС ДООЕЛ

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Компанијата ЈАСС дооел од Скопје, с...