ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Комерцијалист

0favoriteОбјавен на: 07-12-2017  |  Компанија: Друштво за трговија ...  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGGNGKM
Работно место: Комерцијалист
Компанија: Друштво за трговија на големо и мало и услуги ВТ КОМПАНИ Вики ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Македонија
Отворен од: 07-12-2017
Отворен до: 15-12-2017
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

ВТ КОМПАНИ -Скопје има потреба од

КОМЕРЦИЈАЛИСТ НА ТЕРЕН  ЗА ЛУКСУЗНА БРЕНДИРАНА РОБА

на територија на Р.Македонија

 

Потребни квалификации:

 

-средно или високо образование

-женско лице на возраст над 30 години

- работно искуство во продажба на терен

-високо изразена смисла за маркетинг и презентација

-познавање на компјутерски вештини( Word,Excel,Power Point,Internet )

-познавање на Англиски јазик (пишан и говорен)

-возачка дозвола –Б категорија

 

Потребни вештини:

 

-јасно изразени комуникациски способности

-високоодговорна личност

-упорност

-темелност

-стабилност

-работа под притисок

-да знае да презентира и продава брендирана роба

 

Заинтересираните кандидати да испратат CV на info@vtcompany.com.mk,и да назначат за која позиција аплицираат.

Детали за огласот: нема информација
Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: info@vtcompany.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Обиколувач дистрибутер малопродажба

0 favorite Објавен: 22-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: КОДИНГ-ГОРСКА ДООЕЛ ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Комерцијалист за внатрешна трговија

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Тетово

Оглас: ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 22-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Битола

Оглас: ...

SALES REPRESENTATIVE

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Егзекјутив Срч Конса...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: Our client, one of the largest elec...

Комерцијалист за внатрешна трговија

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производ...

Индустрија: Трговија

Регион: Тетово

Оглас: ...

Sales agent

0 favorite Објавен: 22-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Versus

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: We are looking for NEW MEMBERS who ...

Останати огласи во ист регион

Графички дизајнер

0 favorite Објавен: 13-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: РегДеск

Индустрија: Графичка

Регион: Цела Македонија

Оглас: RegDesk are hiring a full-time grap...

Дистрибутер/Магационер

0 favorite Објавен: 16-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ФАРМАГЕН

Индустрија: Фармација

Регион: Цела Македонија

Оглас: ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ има потре...

Маркетинг специјалист

0 favorite Објавен: 12-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Црјгбр Цјандфхт

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: This is a remote, home-based positi...

SALES REPRESENTATIVE

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Егзекјутив Срч Конса...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: Our client, one of the largest elec...

Стоматолог

2 favorite Објавен: 10-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Денто

Индустрија: Стоматологија

Регион: Цела Македонија

Оглас: Се бара стоматолог за работа во сто...

Готвач

1 favorite Објавен: 15-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Александрија А

Индустрија: Угостителство

Регион: Цела Македонија

Оглас: Со и без работно искуство...

Останати огласи од иста компанија

Советник за маркетинг

0 favorite Објавен: 19-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...