ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Media Sales Executive

46favoriteОбјавен на: 02-10-2017  |  Компанија: European Times  |  Индустрија: Маркетинг


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGGHGIL
Работно место: Media Sales Executive
Компанија: European Times
Индустрија: Маркетинг
Реон: нема информација
Отворен од: 02-10-2017
Отворен до: 25-12-2017
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

THE SUCESSFUL CANDIDATE:

Is experienced, with a high quantity of successful sales;• Holds a Bachelor’s Degree;• Is fluent in English and understands national and international current events;• Is a highly effective communicator who can easily adapt to any environment;• Is energetic, hard working and persistent;• Is a creative and strategic thinker who thrives for continuous challenges and personal growth.

Детали за огласот:

As a Global Sales Representative you will be responsible for conducting interviews, commercial meetings and simultaneously securing sponsorship for our reports. You will have the privilege to network with VIP’s, high level government and business individuals to showcase the opportunities our publication can offer.

Our Global Sales Representative does research and identifies potential clients, negotiates and sells in an international executive environment.

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: нема информација
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Промотер/ки

1 favorite Објавен: 09-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Дивајн

Индустрија: Маркетинг

Регион: нема информација

Оглас: Маркетинг агенцијата ДИВАЈН...

Агент за теренска продажба

0 favorite Објавен: 15-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Бион Консалтинг

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Отворени се работни позиции...

Останати огласи во ист регион

Вработување во Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој...Отворени се 28 (дваесет и осум) работни места

0 favorite Објавен: 19-10-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Управата за финансиска полиција...Отворени се 5 (пет) работни места

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Работа од дома

6 favorite Објавен: 22-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: * БРЗО ЛЕСНО ЕДНОСТАВНО!!! ...

Вработување во Дирекција за технолошки индустриски развојни зони, отворени се 2 (две) работни позиции

0 favorite Објавен: 17-10-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Државен инспекторат за транспорт...Отворени се 4 (четири) работни места со нето плата до 25.002 денари

0 favorite Објавен: 16-10-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Влада на Република Македонија - Генерален секретаријат

0 favorite Објавен: 22-10-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...