ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Mid Level PHP Developer

21favoriteОбјавен на: 14-09-2017  |  Компанија: Hi-Tech Corporation  |  Индустрија: Производство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGGFIIF
Работно место: Mid Level PHP Developer
Компанија: Hi-Tech Corporation
Индустрија: Производство
Реон: Скопје
Отворен од: 14-09-2017
Отворен до: 13-10-2017
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

-       Претходна работа и познавање на PHP, jQuery, MySql, AJAX, XML, CSS, JSON, HTML5

-       Добро разбирање на OOP како и MVC design pattern

-       Познавање на Linux, Codeigniter, Git/Svn, Apache/NginX

-       Пишување на SQL queries

-       Англиски јазик

-       Желба за непредок, учење и самостојно решавање проблеми

 

-       Приоритет ќе имаат кандидатите со претходно работно искуство во PHP, MySql, jQuery и слично.

Детали за огласот:

Компанијата HiTech Corporation има потреба од Mid Level PHP Developer кој ќе работи на одржување и развој на интерен ERP систем.

Потребни знаења и вештини:

-       Претходна работа и познавање на PHP, jQuery, MySql, AJAX, XML, CSS, JSON, HTML5

-       Добро разбирање на OOP како и MVC design pattern

-       Познавање на Linux, Codeigniter, Git/Svn, Apache/NginX

-       Пишување на SQL queries

-       Англиски јазик

-       Желба за непредок, учење и самостојно решавање проблеми

-       Приоритет ќе имаат кандидатите со претходно работно искуство во PHP, MySql, jQuery и слично.

Одговорности:

Како PHP Developer ќе работите на веб базиран интерен ERP систем кој е составен од повеќе модули (понуди, нарачки, следење на производство, контрола на квалитет, фактурирање итн.)

-       Изработка на модули и нови функционалности

-       Изработка на извештаи

-       Поправки на багови

-       Подобрување на перформанси на системот (кеширање, оптимизација на бавни SQL queries итн.)

Зошто да работите кај нас?

-       Ќе се стекнете со силно познавање на објектно ориентирано програмирање и ќе работите во најкористениот јазик за изработка на веб апликации

-       Ќе работите на голем систем кој побарува коплексни работни задачи

-       Се користат алгоритми како и сложени SQL-queries  за читање и манупулација со податоци

 

-       Континуирано учење и напредок во рамките на компанијата

Веб страна: http://www.hitech.com.mk/
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: contact@hitech.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Хигиеничар на производствени - работни простории

0 favorite Објавен: 11-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Производство

Регион: Вевчани

Оглас: ...

Техничка секретарка

3 favorite Објавен: 08-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Е

Индустрија: Производство

Регион: Кавадаречки

Оглас: Меѓународната компанија во Кавадар...

Бравар

0 favorite Објавен: 07-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ДПТУ ЛАПЛАСТ-М ДООЕЛ Скопје, е фирм...

Оператор на линија

13 favorite Објавен: 21-11-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕМОС Електромонтажа ...

Индустрија: Производство

Регион: Охридски

Оглас: Компанија во Охрид за производство ...

Комерцијалист за продажба

4 favorite Објавен: 21-11-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕМОС Електромонтажа ...

Индустрија: Производство

Регион: Охридски

Оглас: Компанија во Охрид за производство ...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 13-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кадино Индустри Груп

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Кадино Индустри Груп ДООЕЛ - Компан...

Останати огласи во ист регион

Персонал за продажба

1 favorite Објавен: 16-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Бормак

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: market vo butel 1 ima potreba od pr...

Продавач

1 favorite Објавен: 16-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЈАСС ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Компанијата ЈАСС дооел од Скопје со...

Преведувач

1 favorite Објавен: 16-12-2017 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: АКЦИОНЕРСКО ДРУШТВО ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Türkçe - Arnavut&cce...

Возач на товарно возило

0 favorite Објавен: 16-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Комерцијален службеник

1 favorite Објавен: 16-12-2017 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Дистрибутер

1 favorite Објавен: 16-12-2017 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПАЛ ТРАНС МАН

Индустрија: Дистрибуција

Регион: Скопски

Оглас: Реномирана компанија за дистрибуциј...